Kartlı Otel Kapı Kilidi

Otel kapı kilit sistemi, otellerin güvenliğinin sağlanması, oda ve müşteri takibinin yapılması,  oda güvenliğinin yanı sıra müşteri güvenliğinin sağlanarak müşteri memnuniyeti sağlanması açısından oldukça önemlidir. Otel kapı kilit sistemleri yazılım ile kart tanımlaması yapılarak  bir adet kart okuyucusunun kapı üzerine yerleştirilmesi ile  uygulanır. Bu sistemler için manyetik kartlar, kart okuyucuları ve yazılımlar  bir paket halinde satılmaktadır. Satılan paket içinde yer alan kart okuyucular farklı kartların manyetik sistemleri ile de uyumlu olduğu için sizlere farklı kartları kullanarak güvenlik ve takip işlemleri yapma imkanı sağlar.

Otele gelen müşteriler resepsiyonda kayıt işlemleri sırasında kalacakları tarihleri belirtirler. Resepsiyon görevlisi de kartlı otel kapı kilit sistemine girerek müşterilerin kalacakları tarihleri tanımlayarak kartı aktif hale getirir. Aktif hale gelen kart artık müşterinin kapıdan her giriş ve çıkışını kontrol eder ve kayıt altına alır. Kayıt altına aldığı her veriyi önce hafızasına kaydeden kart sistemi ayrıca  elde ettiği verileri entegre edildiği  ana servere göndererek dataların toplanmasını ve güven altında kalmasını sağlar. Ayrıca belirtilen tarih ev saatlerin aşılması durumunda işlevsiz hale gelen kartlar  tekrar sistem aracılığı ile aktif hale gelene kadar manyetik olarak kullanılamaz. Kapı üzerinde yer alan manyetik kart okuyucu işlevsiz hale gelse dahi acil durumlar için mekanik anahtar görevi göreceğinden güvenlik maksimum olarak düşünülmüştür. Otel güvenliliğinin ve müşterilerin güvenliğinin sağlanması tamamen manyetik sistemler ile sağlandığı için  maddi açıdan tasarruf yapmış oluyorsunuz. Bir kez ödeyeceğiniz ücret ile süresiz olarak kartlı otel kapı kilit sistemine sahip olacak olmanız fiziki olarak güvenlik personeli çalıştırmanızın önüne geçecektir. Ayrıca   tüm bilgilerin kayıt altına alınıyor olması da otelinizin güvenilirliğini ve itibarını yükseltecektir.

Avrupa standartlarında üretilen kartlı otel kapı kilit sistemleri 4 adet pille çalıştığı için enerji tasarrufu yapmanıza da yardımcı olur. Pil bitimine 100 geçiş kala size ikaz veren kapı kilit sistemleri pil değişimi yapılmadığında bile mekanik olarak anahtar görevi görür.  Özel otomasyon sistemlerine de entegre edilebilen kartlı otel kapı kilit sistemleri  farklı serverlara da entegre edilebilemktedir.