Web üzerinden personel takip sistemi

 

Personel takip sistemi Nedir?

Personel Takip Sistemleri konusunda uzman bu konu ile ilgili olarak,teknolojinin bizlere sunduğu her yeniliği en kısa sürede kulanıcılara sunan hatta bu yenilikler üzerinde gelişen ve değişen normlara uyğunluk anlamında en hızlı hizmeti ve çözümü sunan firmamız Özgür Zaman Kontrol Sistemleri 1993 yılında başladığı bu yolda sektörün en önde kurumu olmayı haketmiştir.

Personel Takip Sistemleri bakıldığında cümle olarak çok kısa olmasına rağmen son derece detaylı ve bitmesi düşünülmeyen bir sektör ve yenilik olarak görülmelidir.Personel Takip Sistemleri düz bir anlayışla baktığımızda personelimizin işe giriş çıkışının takibi gibi düşünülsede konu üzerinde biraz düşünüldüğünde ve konu ile ilgili sistemin derinliklerine inildiğinde firma içinde çalışan bir personelin tüm hareketlerinin detaylandırılmasını ve daha verimli çalışma ortamının sağlayan çok ilerlemiş bir teknolojin olduğu bizlere sunmaktadır.Bu sistemlere başlıca örneklemeler vermek gerekirse bunların başında tabikide firma çalışanı personelin işe giriş çıkışı ama daha sonrasında çalışanın yemekhanede geçirdiği sürenin,lavaboda geçirdi sürenin ,siğara odasında yada dinlenme odasında geçirdiği sürenin ,ibadethanede geçirdiği sürenin ve en önemlisi üretim alanımızda geçirdiği sürenin yani fiili çalışma süresinin takibini yapmamıza yarayan donanımsal ürünlerdir.
Hatta ve hatta istenilirse bu sistemler üzerinden anlık olarak kişilere yetki verilebilir,yetkisi kaldırılabilir ve bu sayede geçiş kontrolün takibide yapılabilir.
Personel Takip Sistemleri ,bu takiplerin yanı sıra sistemsel olarak gelen datanın ve ham verinin harmanlandığı,rapor haline getirildiği hatta kullanıcının rahatlıkla detaylandırma yapacağı bir yazılımı olmadan pekte bir anlam ifade etmez.Firmamız Personel Takip Sistemleri yazılımları konusunda kurulduğu günden bu yana sürekli olarak kendisine paket yazılım satışı sunmak yerine kendi planladığı ve kendi profosyenel takım arkadşalrının üretmiş olduğu yazılımları müşterilerine sunmayı tercih etmiştir. Özgür Zaman Kontrol Sistemleri bu konuda deneyimli,bu konuda gerçek anlamda uzman olmuş ve sektörde söz sahibi olan yazılım mühendisi takım arkadaşlarımızın dönem içerisinde farklı versiyonlarını üretmiş oldukları yazılım çözümleri ile hizmet vermektedirler.Zaman içerisinde baktığımızda DOS tabanlı Personel Takip Sistemleri yazılımlarına daha sonrasında MySQL veri tabanı kullanan Personel Takip Sistemleri yazılımını eklemiştir.Hatta bu MySQL veri tabanı yazılımı kullanan 20.000 yakın müşteri portföyü var olmala birlikte Personel Takip Sistemleri yazılımlarına en yakın zamanda Ms SQL veri tabanı ile çalışan ve %100 Web üzerinden çalışma imkanı sunan bir software eklenmiş ve geliştirmiştir.Bu yazılım tüm kullanıcıların rahatlıkla temin edebileceği gibi şuan için ortalama olarak 200'e yakın firma kullanmaktadır.

Sonuç olarak bakıldığında ve konuyu özetlemek gerektiğinde , Personel Takip Sistemleri kullanımı bir lüks değil bir aksine bir zaruretdir.

Web üzerinden personel takip sistem hakkında

Web tabanlı personel takip sistemlerinin en büyük avantajı istediğiniz bilgisayardan personel takip sistemi bilgilerine ulaşabilirsiniz. Günümüzde personel sayısı fazla olan iş yerleri çoğunlukla bu sistemi tercih etmektedir. Büyük ölçekli kalabalık çalışan personele sahip firmalar yönetim ve denetimlerini gelişmiş web uygulamaları ile birlikte bu sistemi kullanarak merkez ofislerinden yapmaktadırlar. Web üzerinden takip sistemi ile kendi bilgisayarınızdan istediğiniz yerde istediğiniz zaman çalışabilirsiniz. Bu sistem ile personelin bütün bilgilerini kayıt altına alabilirsiniz ve sınırsız sayıda kayıt yapabilirsiniz. En güzel özelliklerinden biri ise kayıt altında tutulan bu bilgilerin bilgisayarın sabit diski üzerinde herhangi bir yer kaplamayacak olması. Sistem bilgileri web üzerinde sakladığı için herhangi bir kurulum yada bakım gerektirmez. Programın yazılımı web tabanlı olduğundan her güncelleme otomatik olarak yapılır. Web üzerinden yapılan personel takip sistemi bu sistemi en son noktaya buluta taşıyan devrimsel nitelikte bir sistemdir.

Bu sistemi kullanabilmek için bilgisayarınıza herhangi ek bir yazılım kurmanıza gerek yok. Google chrome, fırefox ve internet Explorer gibi tarayıcılar yardımı ile bu sistemi kullanabilirsiniz. Web tabanlı bu sistem sayesinde bilgiler güvenliksiz tek bilgisayar yerine yüksek güvenlikli web server da saklanır. Web tabanlı pdks sisteminde sınırsız sayıda kullanıcı yetkisi verebilirsiniz. Ayrıca bu sistem birçok muhasebe programı ile uyumlu olarak çalışır. Bilgileri mail yolu ile alabilirsiniz. Departmanlara yetkiler vererek her bölümün yöneticisinin kendi personelinin çalışma saatini ayarlamasını sağlayabilirsiniz. Web üzerinden personel takip sisteminde çalışanların fazla mesai, giriş çıkış saatleri, yıllık izinlerini kolaylıkla takip edebilirsiniz. Raporlama yapabilir ve bu raporları istediğiniz şekilde dizayn edip çıktısını alabilirsiniz. Birden fazla iş yeri tanımlaması yapabilirsiniz. Ayrıca ziyaretçi kontrolü erişim yetkisi kısıtlaması yapabilir ve bu denetimleri rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Firma ziyaretçileri ve personel bilgilerine ait geçmişe dönük raporlamalar alabilirsiniz. Web üzerinden yapılan pdks ile iş gücü süreci raporlamalarınızı modernize edip bu sürecin yönetimini kontrol altında tutmanızı daha kolay hale getirir.İş gücü maliyeti denetimini basite indirgeyerek kontrol altına almanızı sağlar.