• +90 212 221 94 76
 • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Access Geçiş Kontrol Sistemi | Özgür Zaman PDKS

Personel giriş çıkış kontrol sistem

Access Geçiş Kontrol Sistemleri

 • Binaya veya ortama her türlü Giriş - Çıkış kontrol altına alınır. 
 • Biyometrik (parmak izi ve/veya avuç içi) okuyucular ve kartlı geçiş sistemi ile entegre. 
 • Yetki verilmemiş geçişlerde uyarı ile kontrol ve engelleme. 
 • İhlallerde kolaylıkla takip sağlama.  
 • Giriş-çıkışların periyodik olarak raporlanması

Personel takip sistemlerinin (PDKS) entegre bir unsuru olarak işlev gören  Access Geçiş Kontrol Sistemleri biyometrik (parmak izi) okuyucular veya kartlı geçiş sistemleri ile turnike sistemleri açısından tam bir güvenlik entegrasyonu sağlar.

Access Geçiş Kontrol Sistemleri Nedir?

 

Turnike geçiş sistemleri olarak da bilinen  Access Geçiş Kontrol Sistemleri fiziki bir alana yapılan tüm geçişleri kontrol altında tutmak için geliştirilmiş sistemlerdir. Günlük kullanımda kısaca “geçiş kontrol sistemleri” olarak da kullanılan bu donanımlar çeşitli yazımlara entegre olarak çalışmaktadır. Bu Access geçiş kontrol sistemlerinin aktif kullanımında 3 ana tanımlama prensibi işlev görür: Yüz Tanıma, Parmak İzi ve/veya Kartlı Geçiş Sistemi.

Personel Devam Kontrol Sistemi (PDKS) mantığında çalışan bu turnike sistemleri işlev gördükleri kuruma giriş-çıkış yapan ister personel ister misafir olsun her kişinin kaydının tutulması açısından oldukça etkili bir yöntemdir. Bu sistemler binaya, kuruma giriş yapan bireylerin giriş çıkışlarını kontrol etmenin yanı sıra görevli kişilerin hangi alanlarda aktif olduklarını takip etmek açısından da kullanılırlar. Access geçiş kontrol sistemlerinin kurulduğu kapılar ve geçiş alanlarından sadece o giriş için yetkilendirilmiş personel veya kişiler kart sistemi ya da biyometrik okuyucu sistemlerle giriş-çıkış yaptıkları için her türlü aktivite sistemde kayıt altında tutulabilir. Bu sayede gereken takip hızlı biçimde sağlanabilir. Access geçiş kontrol sistemleri vasıtasıyla turnikelerden yapılan giriş çıkışlar sistematik biçimde raporlanır. Sadece bina girişlerinde değil, yetkililer tarafından belirlenen departman, laboratuvar, sistem ya da görevli personel odası vb. girişlerde de Access geçiş kontrol sistemleri güvenle kullanılabilir. 

Bu turnike sistemleri arzu edildiği takdirde kamera sistemleri ile de desteklenebilir. Bu uygulama özellikle iş merkezlerinin, plazaların, ayrıca turnikeli geçiş yapılan hastaneler, adliyeler, kütüphaneler, üniversiteler, hizmet binaları gibi kamu kurum ve kuruluşlarının güvenliklerini arttırmak adına yapılmaktadır. 

Erişim Kontrol Sistemi - Kim, nerede ve ne zaman?

Giriş-Çıkış-Erişim Kontrolü Nedir ve Neden Gereklidir?
Tüm modern kuruluşların, insan hareketlerini önceden tanımlanmış kurallarla kontrol ederek çalışanlarının güvenliğini sağlamanın yanı sıra fiziksel ve fikri mülkiyet varlıklarını korumaları gerekir. 

Her büyüklükteki kuruluş, tesislerinin güvenliğini sağlamak için güvenilir, yenilikçi erişim kontrol sistemlerine ihtiyaç duyar. 

Özgür Zaman, yıllara yayılan tecrübesi ile geçiş kontrol sistemlerinde uzmanlaşarak milyonlarca insanın ofislere, hastanelere, sınıflara ve daha pek çok kamusal alana kolayca ve güvenle erişmesini sağlamıştır. Akıllı kart teknolojilerinden biyometrik erişim ve turnike sistemleri gibi modern çözümlere kadar, misyonumuz kuruluşunuzun ihtiyaçları için en iyi çözümü bulmasına yardımcı olmaktır.

Turnike geçiş sistemlerinin sağladığı aktif raporlama ile tüm süreçler sistematik olarak da takip edilebilir; güvenlik açısından gerekli görülen anlarda kişilerin erişim verilerine ulaşılabilir. Sisteme entegre kontrol panelleri ile güvenlik maksimum seviyede sağlanır.

Image
Sistemin Avantajları Nedir?
Sistem Bileşenleri
Soyal Access Markası

RFID Kart Okuyucular

Kart ve Şifre ile Erişim Kontrol
 • 13.56 Mhz ve 125 Khz frekanslı akıllı kart okuyucular
 • Turnike sistemleri ve elektronik kilit mekanizmaları ile giriş çıkış kontrolü
 • Access Yazılımı ile tam kontrol
 • Online veri transferi ve sistem kontrolü
 • Tayvan menşeili Soyal markası
 • Firmaya ait olan Soyal AR-725E, Soyal AR-757H, Soyal AR-723H ve Soyal AR-721U markalı ürünler Özgür Zaman distribütörlüğünde access geçiş kontrol sistemi olarak kullanılmaktadır.

Soyal AR-725E

Image

Soyal AR-757H

Image

Soyal AR-723H

Image

Soyal AR-721U

Image

Parmak İzi Tanıma Cihazları

Parmak İzi Tanıma Teknolojisi ile Erişim Kontrol
 • Parmak izi teknolojisi son 10 yıl içinde en yaygın olarak kullanılan biyometrik tanıma sistemi olmuştur. 
 • Parmak izi personel takip sistemi olarak nitelendirilebilecek bu modern cihazlar, personellerinizi tanımlamak için benzersiz parmak izlerini kullanır. Sonrasında kişilerin parmak izleri benzersiz birer şablonlara dönüştürülür. Veri tabanında depolanan, çalışanlarınızın geride bıraktığı gerçek parmak izi değil, PDKS sistemi tarafından üretilen bu şablonlardır.
 • Her geçen gün gelişmeye devam eden bu üstün teknoloji ile birlikte parmak izli cihazlar da son derece güvenilir bir alt yapıya kavuşmuştur.
 • Access geçiş kontrol sistemleri entegrasyonunda parmak izi tanıma teknolojisi için Soyal AR-837EF, ZKTeco IN01-A-ID, ZKTeco Iclock-880 ve ZKTeco X7 markalı ürünlerle Özgür Zaman tarafından hizmet verilmektedir.

Soyal AR-837EF

Image

IN01-A-ID

Image

Iclock-880

Image

X7

Image

Kontrol Panelleri

Kontrol Panelleri ile çoklu kapı, turnike ve asansör sistemi kontrolü
 • Kontrol panelleri kullanarak 256 adede kadar geçiş noktasını tek bir panel üzerinden kontrol edebilirsiniz. 
 • İhtiyacınız doğrultusunda kontrol paneli arttırım kartları ile kontrol edebileceğiniz kapı, turnike ve geçiş alan kapasitesini arttırabilirsiniz.
 • Kontrol panelleri sayesinde her noktanın kontrolünü yazılım üzerinden sistemli bir şekilde kontrol altına alabilir ve panellerin bütün yüksek güvenlik özelliklerinden faydalanabilirsiniz.
 • Tayvan menşeili Soyal markası
 • Access geçiş kontrol sistemleri entegrasyonunda kontrol panelleri için Soyal AR-716E/Ei, AR-721E, AR-401 RO16 B markalı ürünlerle Özgür Zaman tarafından hizmet verilmektedir.

Soyal AR-716E/Ei

Image

Soyal AR-721E

Image

Soyal AR-401

Image

Elektronik Kilit Mekanizmaları

Elektronik kilit mekanizmaları ile kapı giriş çıkış kontrol
 • Elektronik kilitler kart okuyucu ve biyometrik terminaller tarafından tetiklenir. Yetkili kişilerin, doğru zaman aralıklarında odalara ve alanlara girişini kontrol altına alabilirsiniz.
 • Sağlam gövdeleri ve kaliteli malzemeleri sayesinde normal kilitlere nazaran çok daha uzun ömürlü ve kullanışlıdırlar.

Soyal LK-1201A

Image

Soyal AR-0600M

Image

Soyal AR-YS-131NO

Image

Turnike ve Bariyer Sistemleri

Turnikeli Geçiş Kontrol Sistemleri
 • Turnike sistemleri ile kullanarak erişim güvenliğini ve giriş çıkış kontrolünü arttırın
 • Giriş ve çıkış kontrolünü yapmak istediğiniz alanların boyutlarına göre farklı turnike modelleri ve kombinasyonlarını tercih edebilirsiniz. 
 • Kart okuyucu, yüz tanıma, parmak izi ve diğer biyometrik geçiş kontrol üniteleri Turnikeler üzerine monte edilir. Yalnızca giriş yetkisi olan kişiler turnikelerden geçebilirler. Bu sayede kartlı giriş sisteminin güvenlik seviyesi üst düzeyde de artırılmış olur.

Uygun giriş-çıkış alanlarına uygulanabilecek erişim kontrol sistemleri ve kartlı geçiş sistemleri fiyatlarına dair bilgi almak için hemen arayabilir, Özgür Zaman’ın uzman kadrosuyla iletişime geçerek güvenlik önlemlerinizi almak için bugünden itibaren adım atabilirsiniz.

Image

© 2023 Ozgur Zaman. All Rights Reserved. Powered by Arse