• +90 212 221 94 76
 • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Personel Devam Kontrol Sistemleri

Image

Özgür Zaman PDKS ile

 • Kolay Puantaj (günlük/ haftalık/ aylık)
 • Maaş Hesaplama fonksiyonu
 • Bordo programları ile tam entegrasyonu
 • Yüz tanıma ile personel giriş çıkış takibi
 • İşe devam & devamsızlık raporu
 • Geç kalma, erken çıkma, izin ve daha birçok rapor
 • Esnek vardiya çalışma planları
 • Günlük otomatik mail ile rapor paylaşımı
 • Web tabanlı yazılım ve donanım 
Personel Devam Kontrol Sistemi / PDKS Nedir?
Image

Personel Devam Kontrol Sistemleri ya da personel takip sistemi olarak da bilinen PDKS  kurumlarda bütün çalışanları etkileyen temel bir İK sürecidir. Bordro hazırlanması için gereken kritik verileri parmak izi okuyucu ya da yüz tanıma sistemleri aracılığı ile hazırlar ve ilgili programlara aktarır.

Personelin işe giriş çıkış saatleri, mesaileri ve izinleri gibi devamlılığıyla ilgili bilgiler PDKS ile sağlıklı bir şekilde tutulur. Böylece ay sonunda puantaj ve buna bağlı maaş hesapları kolaylıkla yapılır. Ayrıca takip cihazı teknolojisi sayesinde ihtiyaç duyulduğunda kısa sürede geri dönük verilere hemen ulaşılabildiği için puantaj takibi rahatlıkla ve pratik bir şekilde yapılabilir.

PDKS sistemi; çalışanların çalışma saatlerinin, geç varışların, erken çıkışların, molalarda harcanan zamanın ve devamsızlığın takip edilmesini sağlar. Personel takip sistemi genellikle çalışanlara çalışılmayan süre için ödeme yapmaktan kaynaklanan fazla ödemeleri azaltarak işçilik maliyetlerini kontrol etmeye yardımcı olur. Transkripsiyon, yorumlama hatalarını ve kasıtlı hataları ortadan kaldırır. Ayrıca personel devam kontrol sistemleri sayesinde hatalı bilgi girişlerine engel olunarak yasal risk en aza indirilir.

Personel devam kontrol sistemleri yazılım ve donanım olmak üzere iki kısımdan oluşur. PDKS programı  olarak da bilinen yazılım kısmı, işletmelerin çalışma yapısına entegre edilen, muhasebe programlarıyla uyumlu elektronik ortamda personele ait verilerin raporlandığı programdır. Donanım kısmı ise PDKS programı  ile bağlantılı çalışan parmak izi okuyucu, yüz tanıma ve kart okuyucu gibi PDKS cihazlarıdır. Günlük dilde bu cihazlara kısaca “takip cihazı” a denmektedir.

Puantaj Nedir?
Maaş Hesaplama
Bordo Programı Entegrasyonu
PDKS Avantajları

PDKS Yazılım & Donanımlar

Özgür Zaman PDKS Yazılımları

PDKS Yazılımı, çalışanların iş için harcadıkları zamanı takip ve optimize etmek, ödenen ücret ve maaşların kayıtlarını tutmak için tasarlanmış bir iş uygulamasıdır. Yazılım, terminallerden aktarılan giriş-çıkış verilerini kullanarak dijital puantaj kartlarını hazırlar. Puantaj raporları bordro programlarına aktarılabileceği gibi, PDKS programı üzerinden de maaş hesaplaması yapılabilmektedir.

Özgür Zaman PDKS yazılımları her işletmenin yapısına göre düzenlenebilen esnek yazılımlardır. İşletmenin kurumsal işleyişine özel ayarlamalar ile personele ait veriler personel takip programı ile elde edilir. Bu verilerin elektronik ortama girişi için insan gücüne gerek duyulmaması, sistemin aksamadan işlemesi ve personelle ilgili çalışma performansının düzenli olarak kayıt altına alınması anlamına gelir. 

Özgür Zaman PDKS yazılımları, ürün geliştirme takımlarımız tarafından orijinal biçimde geliştirilir ve ihtiyacınıza uygun bir şekilde sistemlerinize entegre edilir.

WebPDKS

Image

StartUP PDKS

Image

ÖzPer PDKS

Image
Özgür Zaman Takip Yazılımları

Özgür Zaman yazılımları ile takip ve kontrol sisteminizi daha kolay ve verimli hale getirebilirsiniz.

 • Yemekhane Takip ile yemekhane ve kantin girişlerini kontrol altına alabilirsiniz. Personel ve misafirleriniz yemekhane girişlerinde kurulan turnike ve biyometri özellikli geçiş kontrol cihazları ile alanlara yetkileri dahilinde giriş yapabilirler. Yemekhane takip yazılımı sistemi personelinize günlük, haftalık veya yıl boyunca yemek hakkı atamanıza olanak verir.
 • Öğrenci Takip ile tüm giriş çıkış hareketleri online olarak sisteme işlediğinden anlık olarak hareketleri takip edebilirsiniz. Okulun haftalık,aylık ve yıllık eğitim öğretim planlaması yapılabilir. Biyometri teknolojisi ile öğrenci, öğretmen,personel giriş çıkışları kontrol edilebilir. 

 • Üye Takip ile tesislerin giriş alanları biyometri, kart okuyucular ve turnike sistemler ile denetim altına alınır. Müşteriye tanınan yetkiler (saat,tarih,bölüm,.) dahilinde giriş/çıkış kontrolleri elektronik ortamda yapılır.
 • Lavabo Takip Sistemin amacı insanların yaşantısını kısıtlamak değil, iş verimliliğini artırmak, çalışma dışında geçen zamanı asgariye indirgemektir. Lavaboların kontrol altına alınması istenen bölümlerin girişlerine monte edilen proximity veya mifare (yaklaşım tipi) okuyucular ile turnike veya kapılar denetim altına alınır.

Yemekhane

Image

Öğrenci

Image

Üye

Image

Lavabo

Image

PDKS Giriş - Çıkış Terminalleri

PDKS Giriş Çıkış Terminali Nedir?

PDKS Donanımları, çalışanların çalışma alanına girerken veya çıkarken kendilerini tanımlamaları ve çalışma saatlerini kaydetmeleri için kullanılan terminallerdir. Günlük dilde geçiş kontrol sistemleri olarak da ifade edilebilir. Genellikle giriş ve çıkış alanlarında duvar yada turnike üzerine monte edilir; bu sayede turnike ve kapı kontrolünü de sağlar. Bu uygulama personel turnike sistemleri olarak bilinmektedir.

Günümüzde yaygın olarak kullanılan ve en sağlıklı çalışan donanımlar; PDKS Yazılımına online veri aktarabilen, biyometrik (Yüz tanıma ve parmak izi tanıma) ve RFID teknolojilerine sahip yüksek güvenlikli terminallerdir.

PDKS yazılımına veri aktarmanın yanında biyometrik kimlik doğrulaması da yaptığı için güvenlik açısından da önemli bir bariyerdir. Terminaller sayesinde gizlilik ve güvenliğin kritik önem taşıdığı noktalara izinsiz girişler denetlenir.

Özgür Zaman PDKS terminalleri, 6698 Kişisel Verileri Koruma Kanuna (KVKK) UYUMLU “TEMPLATE ON CARD” özelliklidir.

Yüz Tanıma PDKS Terminalleri
Parmak İzi Tanıma PDKS Terminalleri
RFID Kart ve Kare Kod Okuyucu PDKS Terminalleri
PDKS Terminalleri & Turnike Entegrasyonu
KVKK Uyumluluk

Yüz Tanıma Cihazları

Yüz Tanıma ile PDKS
 • Günümüzde yüz tanıma, parola / kart kullanmaya, makinalara temasa gerek olmadan kişi tanımlaması yapabilen en kullanışlı, güvenilir ve kullanıcı dostu teknolojidir. Yüz tanıma sisteminin ve teknolojisinin ana algoritması 2 aşamadan oluşur - tanımlama ve doğrulama.
 • Yüz tanıma Cihazı ve teknolojisi günümüzde personel takip sistemi için kullanılan yaygın bir teknolojidir. Çalışanlar sadece kameraya bakar ve yüz tanıma programı yüzü bir saniyeden daha kısa sürede tanır. 

Soyal Face 837

Image

ProFaceX (TD)

Image

AR-837-EB

Image

SpeedFace-H5

Image

Parmak İzi Tanıma Cihazları

Parmak İzi Tanıma ile PDKS
 • Parmak izi teknolojisi son 10 yıl içinde en yaygın olarak kullanılan ve kuruluşlar arasında da en popüler biyometriktanıma sistemi olmuştur. 
 • Gelişen teknoloji ile birlikte parmak izli cihazlar da son derece güvenilirbir alt yapıya kavuşmuştur. 20 sene önce bilimkurgu filmlerinde aşinası olduğumuz parmak izi ile her yere erişme fikri, artık bugün kişisel telefonlarımızda, bilgisayarlarda, apartmanların ya da evlerin giriş kapılarında dahi günlük hayatın bir parçası olarak karşımıza çıkmaktadır. Geçmişte sadece yüksek güvenlikli kurumlarda, özel laboratuvarlarda, kişilerin giriş ve çıkışlarının sınırlandırıldığı ortamlarda kullanılan parmak izi teknolojisi ve parmak izi cihazları, artık iş yaşamında personel takip sistemleri açısından en çok tercih edilen çözüm olmaktadır. Özgür Zaman’ın güvenilir parmak izi takip cihazları sayesinde siz de şirketinizin güvenliğini ve otomasyon sistemini
 • 21y.’a taşıyın!

Soyal Finger 837

Image

IN01-A-ID

Image

AR-881-E

Image

Iclock-880

Image

RFID Kart Okuyucular

Kartlı ve Şifreli PDKS
 • Kartlı ve Şifreli Personel Takip Sistemi, 125 Khz proximity veya 13.56 Mhz mifare personel kartı kullanılarak ve buna bağlı kart okuyucu donanımlarının kullanımıyla yapılan personel kart okuma sistemidir. Kartlı giriş sisteminde aynı zamanda her personel için giriş şifresi tanımlaması da yapabilirsiniz.
 • Kart okuyucular ile turnike ve kapı kontrol yapmaya olanak sağlayan röleler bulunur. Kart okuma sistemi sayesinde kapı ve turnikelerden sadece yetkili personelin giriş çıkış yapmasını sağlayabilirsiniz. 

Soyal AR-837E

Image

Soyal AR-725E

Image

RF600

Image

Soyal AR-837 QR

Image

Turnike Sistemi PDKS Entegrasyonu

Turnike Sistemleri
 • Turnike sistemleri kullanarak erişim güvenliğini ve giriş çıkış kontrolünü arttırın
 • Giriş ve çıkış kontrolünü yapmak istediğiniz alanların boyutlarına göre farklı turnike modelleri ve kombinasyonlarını tercih edebilirsiniz. 
 • Kart okuyucu, yüz tanıma, parmak izi ve diğer biyometrik geçiş kontrol üniteleri Turnikeler üzerine monte edilir. Yalnızca giriş yetkisi olan kişiler turnikelerden geçebilirler. 
Image

© 2023 Ozgur Zaman. All Rights Reserved. Powered by Arse