• +90 212 221 94 76
 • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Yüz Tanıma Sistemi Terminalleri

Image

Yüz Tanıma ile

 • Dahili parmak izi, kart okuyucu ve şifre opsiyonlarına uyum
 • Tek cihazla turnike sistemi ve kapı kontrolü
 • PDKS (personel takip sistemi) programına online veri aktarımı
 • Temassız tanıma ile hijyenik
 • Kolay kullanım; BAK ve GEÇ
 • Hızlı ve güvenilir (1 saniye altında yüz tanıma )
 • Maske kontrolü ve ateş ölçer
 • Başkası yerine kart okutmayı engeller
 • Kolay yüz kaydı ve yönetimi
 • Wi-fi ile kablosuz donanım

SOYAL AR-837EA

Image

AR-837AA

Image

AR-837EB

Image

SpeedFace-H5

Image

AR-837EC

Image

Speedface H5L-P-ID

Image

AR-837ED

Image

ProFaceX (TD)

Image
Yüz Tanıma ve Yüz Tanıma Sistemi Nedir?

Yüz Tanıma ve Yüz Tanıma Sistemi Nedir?

Günümüzde yüz tanıma, parola / kart kullanmaya, makinalara temasa gerek olmadan kişi tanımlaması yapabilen en kullanışlı, güvenilir ve kullanıcı dostu teknolojidir. Parmak izi okuyucu ve yüz tanıma sistemlerinin birlikte kullanımını ifade etmek adına “biyometrik nedir” tanımı da kullanıcılar tarafından ilk sorulan konulardandır. Bir insanın parmak izi, değişmeyen yüz hatları, gözün iris yapısı gibi kişisel ve tekil özelliklerinin tümü birden biyometrik özellikler olarak sınıflandırılabilir. Biyometrik ifadelerden olan Yüz Tanıma sistemleri, parmak izi ile birlikte günümüzde en çok kullanılan kimlik eşleştirme verisidir.  

Değişen Teknolojinin Öncüsü Yüz Tanıma Sistemi

Sadece birkaç on yıl içinde yüz tanıma, filmlerde seyrettiğimiz hükümetlerin kullandığı, ultra gelişmiş güvenlik sistemlerinin bir parçası olmaktan çıkıp, etrafımızı sararak telefonlarla avucumuzun içine kadar girdi.  Günümüzde bu teknoloji, artık neredeyse hiç fark ettirmeden hayatımızın bir parçası oluverdi. Örneğin Çin, ABD gibi bazı ülkeler yüz tanıma teknolojisi ile vatandaşlarının veri tabanını oluşturuyor ve sürücü ehliyetlerinin kontrolü için yüz tanıma sistemini kullanıyor. Snapchat gibi uygulamalar ya da yüz filtresi gibi mobil aplikasyonlar yüz algılamayı kullanarak hayatımıza eğlence katıyor. Öte yandan ‘yüz algılama’ ile ‘yüz tanıma’ arasında da büyük bir fark var. Yüz algılamada yüzünüzü okuyan bir bilgisayar “Evet, bu bir yüz” tanımını yaparken, yüz tanıma sistemlerinde gelişmiş teknolojiler sizin yüzünüz ile kimliğinizi eşleştirerek doğrulama sağlıyor. Aslında bu yöntem genç yaşlarda insan beyninin hızla kazandığı bir yetenek olarak da biliniyor. Günümüzde yüz tanıma teknolojisi ve yüz tanıma sistemleri halen gelişen bir alan olarak aktif yatırımlar çekiyor.

İlk bakışta her insanın yüzünde iki göz, iki kulak, bir burnu ve bir ağız vardır. Ana organlarımız ortak olmakla birlikte karakteristik özellikler açısından hepimizin yüzü tekil olarak değişmektedir. Elinize kağıt kalem alıp birçok farklı basit yüz şablonu çizebilirsiniz. Bazısında burnun genişliği, bazısında gözler arasındaki mesafe ya da ağzın boyutu vb. birçok faktörde çizimlerinizin farklılık gösterdiğini göreceksiniz. İşte yüz tanıma sistemleri insan çehresindeki 80 ayrı faktörü tarayarak benzersiz özellikleri yakalamaya ve nihayetinde göz çukurlarının derinliği, elmacık kemiklerinin yüksekliği, çene çizgisi gibi ayrıntılı özellikler sayesinde insan kimliklerini belirler.  Öte yandan teknolojik çalışmalar, insanlar yaş aldıkça bu özelliklerin değişmediğini, aslında karakteristiği belirleyen spesifik özelliklerin yüz tanıma sistemlerinde doğru biçimde saklı kaldığını ortaya koydu. 2D ve 3D modelleme teknolojilerindeki gelişmeler yüz tanıma sistemlerinin doğruluğunu ve keskinliğini arttırdı.

Yüz Tanıma ile Personel Takip Sistemi Kullanımı

Yüz tanıma sistemleri tıpkı parmak izinizde olduğu gibi yüzünüzün bir şablonunu çıkarır. Literatürde “face prints” olarak da geçen bu tabir neredeyse %100’e yakın bir nokta atışı kimlik doğrulama sağlamaktadır. Hatta tek yumurta ikizlerinin arasındaki en ince farkları bile ortaya koyabilmektedir. Bugün artık teknoloji sayesinde bir zamanlar sadece bilimkurgu sinemasında karşımıza çıkan yüz tanıma ile telefon, kapı açma, turnikeden geçme gibi işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. Yüz tanıma cihazı ve teknolojisi günümüzde artık personel takip sistemi için kullanılan yaygın bir teknoloji olarak da kullanılıyor. Şirketlere kurulan yüz tanıma cihazlarında çalışanlar sadece kameraya bakar ve geliştirilmiş uygulamalar sayesinde sistem yüzü bir saniyeden daha kısa sürede tanır. Personel takip sistemlerinde kullanılan teknolojinin ana algoritması 2 aşamadan oluşur - tanımlama ve doğrulama.

21 yüzyıl teknolojilerinin ayrılmaz bir parçasına dönüşen yüz tanıma sistemi, PDKS ve Geçiş Kontrolü için basit ve en etkili çözümdür. Uygun koşullar sağlanır ise yüzde yüze yakın doğru sonuç vermektedir. Bu koşulların başında terminalin takıldığı yer önem arz eder. Ortamdaki ışık yerden yükseklik mesafesi yüz tanıma cihazlarının doğru algılama ve kimlik eşleştirmesi açısından en önemli noktalardan biridir.

Özgür Zaman Güvencesi ile Yüz Tanıma Sistemi Cihazları

Özgür Zaman Kontrol Sistemleri güncel olarak SOYAL Face 837, AR-837ED, ProFaceX (TD), SpeedFace-H5, AR-837EB, Speedface H5L-P-ID, AR-837EC ve AR-837AA ürünlerini yüz tanıma sistemleri ile entegre olarak sunmaktadır. Tüm bu cihazlarda ortak olarak parmak izi okuyucu ya da avuç içi tanıma sistemleri de tanımlıdır. Cihazların tümü PDKS program ve yazılımına online olarak personel takip sistemi için veri aktarımı sağlar. 8 ayrı entegre cihaz ile sunulan yüz tanıma sistemlerinin fiyatlarını ve farklılaşan koşullarını öğrenmek için uzmanlarımızla hemen iletişime geçerek, en uygun cihazlar için detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Yüz Tanıma ile Temassız Geçiş Sağlayın
Yüz Tanıma Sistemi Kullanmanın Avantajları

Turnike Sistemleri ile Entegrasyon

Turnike Sistemleri
 • Yüz Tanıma Sistemleri ve Turnike Sistemleri

 • Turnike sistemleri kullanarak erişim güvenliğini ve giriş çıkış kontrolünü arttırın

 • Giriş ve çıkış kontrolünü yapmak istediğiniz alanların boyutlarına göre farklı turnike modelleri ve kombinasyonlarını tercih edebilirsiniz.

 • Kart okuyucu, yüz tanıma, parmak izi ve diğer biyometrik geçiş kontrol üniteleri turnikeler üzerine monte edilir. Yalnızca giriş yetkisi olan kişiler turnikelerden geçebilirler. Bu sayede mekan giriş çıkışlarında en az iki koruma kademesi sağlanmış olur.


Özgür Zaman Yüz Tanıma Sistemi Fiyatları

Özgür Zaman Kontrol Sistemleri firmanıza Access Geçiş Kontrol Sistemi, Devriye Tur Kontrol Sistemi ve Anahtar & Dolap Takip Sistemi çatısı altında geniş bir çözümler ağı sunar. Yüz Tanıma, Parmak İzi Tanıma, RFID Kart Okuyucular, Bekçi Tur Kontrol Terminalleri, Turnike Sistemleri, Bariyer & HGS Sistemleri, Dedektör & X-Ray ve Otel Kilit Sistemleri’nden oluşan geniş bir donanım yelpazesine sahiptir. 8 ayrı entegre cihaz ile sunulan yüz tanıma sistemi fiyatlarını öğrenmek için iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir, firmanız özelinde fiyat teklifi almak için ilgili alanlardaki formları doldurabilirsiniz. yüz tanıma sistemi fiyatları ürünlerin farklılaşan teknik özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Size ve firmanıza en uygun yüz tanıma sistemini öğrenmek için uzmanlarımıza danışıp, detaylı bilgi alabilirsiniz.

1993 yılından bu yana personel devam kontrol sistemleri sektöründe özgün ve güvenilir projelere imza atan Özgür Zaman ile siz de yeni çağın teknolojilerini yakalayın!

Image

© 2023 Ozgur Zaman. All Rights Reserved. Powered by Arse