• +90 212 221 94 76
 • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Startup Puantaj Yazılımı Nedir? | PDKS İnsan Kaynağı Yönetimi

Image

Özgür Zaman StartUP PDKS ile

 • Puantaj cetveli hazırlık, imza ve işlenmesi süreçlerinde oluşan zaman kaybı engellenir.
 • Performans değerlendirme açısından çalışılan saatlerin ve ödenen ücretlerin takibi sağlanır.
 • Günlük personel listesini görebilmeyi, mesaiye geç gelen personelin ise puantörlük açısından raporlanmasını sağlar.
 • Dijital ik süreçlerinde devlet düzenlemelerine tam uyum sağlar.
 • İnsan kaynağı yönetimi açısından personel giriş ve çıkışlarının hızlı ve doğru yapılmasına yardımcı olur. Gizlilik ve güvenliğin kritik önem taşıdığı noktalara izinsiz girişler denetlenir.
 • Yalnızca bilgisayar üzerinden değil, insan kaynakları departmanınıntelefon veya tablet üzerinden de personel takibi yapabilsine olanak verir.
PDKS (Personel Devam Kontrol Sistemi) Nedir?
Image

PDKS (Personel Devam Kontrol Sistemleri) kurumlarda bütün çalışanları etkileyen temel bir İK sürecidir. Bordro hazırlanması için gereken kritik verileri hazırlar ve ilgili programlara aktarır.

Personelin işe giriş çıkış saatleri, mesaileri ve izinleri gibi devamlılığıyla ilgili bilgiler PDKS ile sağlıklı bir şekilde tutulur. Böylece ay sonunda puantaj ve buna bağlı maaş hesapları kolaylıkla yapılır. Ayrıca ihtiyaç duyulduğunda kısa sürede geri dönük verilere hemen ulaşılabildiği için puantaj takibi rahatlıkla ve pratik bir şekilde yapılabilir.

PDKS; çalışanların çalışma saatlerinin, geç varışların, erken çıkışların, molalarda harcanan zamanın ve devamsızlığın takip edilmesini sağlar. Genellikle çalışanlara çalışılmayan süre için ödeme yapmaktan kaynaklanan fazla ödemeleri azaltarak işçilik maliyetlerini kontrol etmeye yardımcı olur. Transkripsiyon, yorumlama hatalarını ve kasıtlı hataları ortadan kaldırır. Hatalı bilgi girişlerine engel olunarak yasal risk en aza indirilir.

Personel devam kontrol sistemleri yazılım ve donanım olmak üzere iki kısımdan oluşur. Yazılım kısmı işletmelerin çalışma yapısına entegre edilen, muhasebe programlarıyla uyumlu elektronik ortamda personele ait verilerin raporlandığı programdır. Donanım kısmı ise yazılım ile bağlantılı çalışan parmak izi, yüz tanıma ve kart okuyucu gibi PDKS cihazlarıdır.

Puantaj Nedir?
Maaş Hesaplama
Bordo Programı Entegrasyonu
PDKS Avantajları
StartUP PDKS Özellikleri

PDKS Giriş - Çıkış Terminalleri

PDKS Giriş Çıkış Terminali Nedir?
 • PDKS Donanımları, çalışanların çalışma alanına girerken veya çıkarken kendilerini tanımlamaları ve çalışma saatlerini kaydetmeleri için kullanılan terminallerdir. Günlük dilde geçiş kontrol sistemleri olarak da ifade edilebilir. Genellikle giriş ve çıkış alanlarında duvar yada turnike üzerine monte edilir; bu sayede turnike ve kapı kontrolünü de sağlar. Bu uygulama personel turnike sistemleri olarak bilinmektedir.
 • Günümüzde yaygın olarak kullanılan ve en sağlıklı çalışan donanımlar; PDKS Yazılımına onlineveri aktarabilen, biyometrik (Yüz ve parmakizi tanıma) ve RFID teknolojilerine sahip yüksek güvenlikli terminallerdir.
 • PDKS yazılımına veri aktarmanın yanında biyometrik kimlik doğrulaması da yaptığı için güvenlikaçısından da önemli bir bariyerdir. Terminaller sayesinde gizlilik ve güvenliğin kritik önem taşıdığı noktalara izinsiz girişler denetlenir.
 • Özgür Zaman PDKS terminalleri, 6698 Kişisel Verileri Koruma Kanuna (KVKK) UYUMLU“TEMPLATE ON CARD” özelliklidir.
Yüz Tanıma PDKS Terminalleri
Parmak İzi Tanıma PDKS Terminalleri
RFID Kart ve Kare Kod Okuyucu PDKS Terminalleri
PDKS Terminalleri & Turnike Entegrasyonu
KVKK Uyumluluk

Yüz Tanıma Cihazları

Soyal Face 837

Image

ProFaceX (TD)

Image

AR-837-EB

Image

SpeedFace-H5

Image

Parmak İzi Tanıma Cihazları

Soyal Finger 837

Image

IN01-A-ID

Image

AR-881-E

Image

Iclock-880

Image

RFID Kart Okuyucular

Soyal AR-837E

Image

Soyal AR-725E

Image

RF600

Image

Soyal AR-837 QR

Image

Turnike Sistemleri

T250A

Image

T150

Image

LTOP-111

Image

SG-112

Image
© 2023 Ozgur Zaman. All Rights Reserved. Powered by Arse